Drinki na sylwestra,  Drinki z białym rumem

Cuba libre drink – przepis i składniki

Składniki:

  • 50 ml białego rumu (zalecany można stosować różne rodzaje rumu)
  • 120 ml coca-coli
  • 10 ml soku z limonki
  • ćwiartka limonki do dekoracji
  • lód (2-3 kostki)

Przepis:

Przepisem na klasyczny drink cuba libre jest wrzuceniem do szklanki typu highball (o pojemności co najmniej 200 ml ) 2-3 kostek lodu. Następnie wlewamy 50 ml białego rumu , sok wyciśnięty z ćwiartki limonki oraz uzupełnieniem reszty szklanki coca-colą. Dla ozdoby możemy włożyć do szklanki ¼ limonki lub osadzając ją na krawędzi szklanki. Całość nie wymaga mieszania.

cuba libre drink

Drink cuba libre szybki i orzeźwiający napój

Prosty i szybki drink cuba libre powstaje ze zmieszania rumu oraz coca-coli. Jest to jeden z najpopularniejszych drinków z rumem. Możemy go podawać z różnymi rodzajami rumu jaki i coca-coli. Drink nie wymaga użycia specjalnych przyrządów barmańskich.

Cuba libre cocktail – historia

Cuba libre drink przepis powstał na gorącej wyspie o nazwie Kuba na początku XX wieku, jednak jego dokładne pochodzenie nie jest znane. Swoją sławę zyskał dzięki amerykańskim żołnierzom którzy masowo upijali się tym drinkiem. Cocktail ten trafił do Hawany która była znana z podawania napojów z lodem.

Zyskał swój rozgłos dzięki II wojnie światowej.
Amerykanie tworząc bazy w Brytyjskich Indiach Zachodnich, trafił do miejscowych przez żołnierzy. Rozgłos na świat głównie zyskał dzięki stworzonym w 1944 roku przez grupę The Andrews Sisters utwór Rum and Coca-Cola. W którym amerykańscy żołnierze upijali się i bawili się z miejscowymi .

Ciekawostki

  • Nazwa Cuba libre cocktail z hiszpańskiego drink wolnej Kuby.
  • Drink cuba libre – składniki to najczęściej biały rum Bacardi jest to spowodowane pochodzeniem rumu jak i jest związane z Emilito Bacardi synem założyciela kubańskiego rumu.
  • Dzięki piosence Rum i coca-cola drink zyskało rozgłos i popularność na całym świecie.
  • Przepis zmieniał się wielokrotnie jedna z wersji wymagała dodania wapna. Inne wczesne przepisy na drink wymagały dodania innych składników takich jak dżin i bitter.
  • Napój zwany „Cuba libre” był rzeczywiście znany w 1898 roku, ale była to mieszanka wody i brązowego cukru.

Podsumowanie

Mieszankę przygotujesz szybko i bez specjalnych umiejętności, gdyż jest to drink bardzo trudny do zepsucia :). Podobnym do wyżej przedstawionego drinka i równie cenionym napojem jest Long Island iced tea. Operując tymi dwoma mieszankami jesteście w stanie rozkręcić każde przyjęcie i pokazać znajomym czy też rodzinie ciekawe przepisy. Oczywiście zachęcamy również do przeglądnięcia innych przepisów jakie znajdziecie na naszej stronie.  Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *