Drinki z białym rumem,  Drinki z blue curacao

Drink blue hawaii – składniki i przepis

Cocktail blue hawaii – składniki

 • 20 ml rumu białego(możemy dodać 40 ml rumu zamiast 20 ml wódki lub odwrotnie 40 ml wódki w zależności od gustu)
 • 20 ml wódki
 • 15 ml blue curacao
 • 90 ml soku ananasowego
 • 30 ml mieszanki słodko-kwaśnej ( sour mix)
 • kostki lodu

Sour mix przepis i składniki

-szklanka wody
-szklanka cukru
-sok z limonki lub cytryny

Najpierw do garnka na palniku wlewamy szklankę wody oraz wsypujemy szklankę cukru. Gotujemy do momentu całkowitego rozpuszczenia się cukru. Kolejno wyciskamy sok z cytryny lub limonki czy też mieszamy te dwa soki. Do schłodzonego wcześniej przygotowanego syropu cukrowego dodajemy sok z cytrusów w stosunku 1;2 czyli na 100ml soku cytrusowego dodajemy 200 ml syropu cukrowego.

Cocktail blue hawaii – przepis

Blue hawaii drink przygotowujemy przy użyciu szejkera oczywiście jeżeli nie posiadacie tegoż przedmiotu możemy zmieszać wszystkie składniki bezpośrednio wlewając do szklanki.
A teraz przejdźmy do prawidłowego wykonania blue hawaii drink. Blue hawaii przygotowujemy poprzez dodanie do szejkera kolejno białego rumu, wódki, blue curacao, sour mix, sok ananasowy. Następnie wlewamy wymieszane składniki do szklanki wypełnionej lodem najlepiej lód skruszyć w ścierce przed włożeniem do szklanki dla lepszego efektu drinka blue hawaii.

blue hawaii drink

Blue hawaii drink egzotyczny napój

Blue hawaii drink (tzw. błękitne Hawaje) to egzotyczny drink z rumem, sokiem ananasowym, blue curacao, słodko-kwaśnego mixu, a czasami wódki. Drink blue hawaii nie należy mylić z Blue Hawaiian cocktail znany również jako Swimming pool ale o tym drinku w innym razem. Cocktail blue hawaii został opracowany przez Harry’ego Yee.

Ciekawostki o drinku blue hawaii

 • Blue Hawaii został wynaleziony w 1957 roku przez Harry’ego Yee .
  stworzony przez Yee na prośbę przedstawiciela Bols który prosił go o zaprojektowanie drinka na bazie likieru blue curacao.
 • Nazwa cocktail “Blue Hawaii” jest tylko pośrednio związane z powstałym w 1961 roku filmem Elvisa Presleya.
  najwyraźniej pochodzi od wielkiego hitu skomponowanego przez Leo Robina do filmu Bing Crosby Wedding Waikiki Wedding z 1937 roku .

Podsumowanie

Cocktail blue hawaii to ciekawy i egzotyczny napój pochodzący z Hawaii. Jest to połączenie słodko-kwaśnej mieszanki która jest dobra na upalne dni i orzeźwiająca. Możecie również dodać do swojego repertuaru znanego drinka jakim jest Blue Lagoon, który jest ciekawą mieszanką z dodatkiem wódki. Oferując te dwa napoje jesteście w stanie rozkręcić każdą imprezę i pokazać znajomym swoje nowo poznane przepisy. 
Smacznego !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *