Niezbędne przyrządy barmańskie – zastosowanie i ciekawostki

  Istnieje wiele przyrządów które pomogą nam w przygotowaniu idealnego drinka, między innymi posłużą nam do tego jiggery, shakery, łyżki oraz muddlery. Każdy z tych przedmiotów jest przeznaczony do innego działania na naszej mieszance jaką akurat zamierzamy przygotować. Więc warto zaopatrzyć się przynajmniej, po jednej z podanych rzeczy jeżeli chcecie zostać barmanem to musicie umieć się nimi posługiwać. Jiggery posłużą do odmierzania proporcji, shakery oraz łyżki posłużą głównie do mieszania składników, a muddlery do zgniatania lub rozgniatania.

  Miarki barmańskie – opis

  Czyli najważniejszy przyrząd każdego barmana bez którego większość drinków nie wyszła by w należyty sposób, gdyż ważne jest w nich zachowanie proporcji. Miarki barmańskie to przyrządy do odmierzania ilości danych składników mamy tutaj jiggery czyli dwustronne miarki które mają wartości 30, 40, 50 ml, a na odwrocie połowę ich wartości czyli przykładowo kupując 50ml na odwrocie ma ona 25 ml.

  Shakery barmańskie – opis i zastosowanie

  Shakery barmańskie które służą do zmieszania ze sobą składników poprzez wstrząśnięcie samych składników lecz często dodawany jest lód aby lepiej zmieszać składniki, a przede wszystkim aby schłodzić naszą mieszankę. Mamy dwa rodzaje shakerów trzyczęściowy oraz dwuczęściowy. Pozwolą one nam na szybsze i łatwiejsze przygotowanie naszych mieszanek w sposób profesjonalny. Warto więc zaopatrzyć się w przynajmniej jeden z shakerów, który ułatwi nam pracę i pozwoli na lepsze wykonywanie naszych drinków. Poza drinkami wstrząsanymi mamy również mieszane. Shakery możemy znaleźć jeżeli zależy nam na jego wyglądzie to występują w różnych barwach i wzorach więc z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

  Łyżki barmańskie

  Łyżki barmańskie to mieszadła przystosowane do wykonywania drinków, ich długość osiąga od 26 cm do 28 cm, spowodowane to jest tym aby wygodnie mieszać drinki w wysokich szklankach. Łyżki te mają jeszcze kilka dodatkowych zalet, niektóre z nich są zakończone widelczykiem, który może posłużyć do wyławiania owoców z głębokich szklanek. Warto więc mieć co najmniej jedną taką łyżeczkę, która ułatwi nam wykonanie sporej ilości drinków które są mieszane a nie wstrząsane.

  Muddlery barmańskie

  Głównym zadaniem jakie mają spełniać muddlery barmańskie to przede wszystkim zgniatanie owoców w drinkach dobrym. Przykładem na drinka do którego użyjemy muddlera jest znany i dość popularny drink którym jest Mojito do którego dodajemy limonki i je zgniatamy. Jeśli chodzi o muddlery barmańskie to mamy kilka rodzajów materiału z jakiego są wykonane przykładowo znajdziemy stalowe, drewniane lub plastikowe.