Drinki na halloween,  Drinki na sylwestra,  Drinki z sokiem pomarańczowym,  Drinki z wódką

Vodka Sunrise drink – składniki i przepis

Vodka Sunrise drink – składniki

  • 50 ml wódki
  • 30 ml grenadiny
  • 150 ml soku pomarańczowego
  • kostki lodu

Vodka Sunrise drink – przepis

Przepis jest prosty i możliwy do wykonania na dwa sposoby. Lepszym jest zmieszanie składników w shakerze poprzez włożenie do niego kostek lodu, a następnie dolej do nich wódkę oraz sok pomarańczowy. Innym sposobem jest oczywiście włożenie tych składników do szklanki i zamieszanie. Kolejno do szklanki wypełnionej lodem wlewamy grenadinę, tak aby osiadła na samym dole. Oczywiście jeżeli nie robimy drinka w shakerze możemy do tej samej szklanki w której go mieszaliśmy wlać grenadinę. Całość możemy udekorować kawałkiem pomarańczy.

vodka sunrise drink

Podsumowanie

Drink należący do dobrze znanych drinków sunrise czyli “wschód słońca” głównie za sprawą połączenia soku pomarańczowego i czerwonej grenadiny. Drink naprawdę wspaniale się prezentuje i istnieje wiele odmian tego napoju w zależności od tego jakiego alkoholu użyjemy. Połączenie z wódką to dość popularna odmiana zwłaszcza w krajach w których dominującym alkoholem jest wódka.

Przyrządzenie tej mieszanki jest szybkie i nie zbyt skomplikowane. Najpopularniejszym z tej kategorii jest Tequila Sunrise, a dopiero na niej opracowano pozostałe mieszanki. Polecamy również wersję nieco bardziej egzotyczną jaką jest Malibu Sunrise. Oczywiście możemy podać również mieszankę bezalkoholową jaką będzie Virgin Sunrise, co pozwoli nam cieszyć się miło spędzanym czasem wspólnie przy podobnych napojach. Z pewnością znajdzie to grupę osób która lubi pić razem i nie koniecznie z alkoholem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *