Drinki z szampanem – szybkie i proste drinki z szampanem

 • Bourbon Lancer drink – składniki i przepis
  Niecodzienna mieszanka bourbona z szampanem z dodatkiem angostury, połączenie to może i nie jest na pierwszy rzut oka zbyt kuszące, ale po skosztowaniu tego drinka zmienicie zdanie.
 • Black Velvet drink – przepis i składniki
  Drink to ciekawe połączenie ciemnego piwa z szampanem, drink idealnie nadaje się na różnego rodzaju przyjęcia. Warto skosztować tej pysznej mieszanki.
 • Hangman’s Blood drink – przepis i składniki
  Drink to jedna wielka mieszanka kilku alkoholi, drink jest raczej przeznaczony dla osób, które lubią mocno alkoholowe drinki. Poza tym drink który może nie posmakować każdemu, lecz warto go spróbować.
 • Drink flirtini – składniki i przepis
  Jest to drink z szampanem oraz wódką z dodatkiem soku ananasowego oraz cointreau. To ciekawe połączenie jest dość popularne zwłaszcza dla fanów serialu “Seksu w Wielkim Mieście”.
 • Mimoza drink – składniki i przepis
  Drink mimoza to drink na bazie szampana z sokiem pomarańczowym. Jest to łatwa i niesamowita mieszanka, która jest popularna i warta spróbowania, a sama posiada kilka wariacji.
 • Drink megmosa – składniki i przepis
  To drink na bazie szampana z sokiem grejpfrutowym. Jest to bardzo ciekawa odmiana popularnego drinka mimozy, więc warto spróbować tej wariacji.
 • Buck’s Fizz drink – przepis i składniki
  To drink na bazie szampana i soku pomarańczowego w stosunku 2:1 jest to wersja na wzór której powstała mimoza. Drink jest pyszną mieszanką, którą musisz spróbować. Często stosowany na różnego rodzaju przyjęciach.

Drinki z szampanem, poznaj tą ciekawą gałąź drinków.

Jednym z popularniejszych wersji są drinki z szampanem i sokiem pomarańczowym. Do tej grupy drinków możemy zaliczyć takie drinki jak Mimoza czy też Buck’s Fizz. Obie te wersje to połączenie dość mocno zbliżone różnią się one od siebie zaledwie proporcjami. Mimoza ma stosunek 1:1, a Buck,s 1:2 czyli ten drugi jest 2 razy mocniejszy. Drink mimoza jest najpopularniejszym drinkiem z tej grupy i na jego wzorze powstawały inne odmiany połączenia z szampanem.

Główną wariacją jaka powstała na wzór mimozy, jest magmosa, czyli drink z szampanem i sokiem grejpfrutowym, który jak mimoza składa się z równych części obu składników.

Ciekawym połączeniem jest również mieszanka jaką są drinki z szampanem i wódką. Jednym z bardziej rozpoznawanych drinków z tej grupy jest Flirtini jest to drink z szampanem i sokiem ananasowym oraz wcześniej wspomnianą wódką. Mieszanka ta jest bardzo ciekawa i powstała jako wariacja mimozy.

Podobną mieszanką będzie połączenie jakim są drinki z szampanem oraz sokiem żurawinowym, do którego często dodawana jest również wódka czy Cointreau. Drinkiem który należy do tej grupy jest The Poinsettia. Nazwa pochodzi od kwiatu posencji, kojarzonego z Bożym Narodzeniem.

Następnym połączeniem jakie wam przedstawimy będą drinki z szampanem i lemoniadą, jest to bardzo ciekawe połączenie, które musiało się znaleźć na naszej stronie. Głównym drinkiem jaki zaprezentujemy wam z tej kategorii będzie drink The Lemosa. Który jest naprawdę pysznym i niesamowitym połączeniem szampana z lemoniadą.

Równie ciekawą mieszanką jeśli chodzi o drinki z szampanem będzie połączenie go z cydrem jabłkowym. Napój ten nosi nazwę The Vermosa i tak jak poprzednie jest jedną z wariacji mimozy.
Drink ten jest głównie popularny w Vermont, USA.

Drinki z szampanem – poznaj ten składnik

Jest to jeden z rodzajów wina musującego pochodzący z Francji, a dokładniej z północno-wschodnich regionów czyli Szampanii, której zawdzięcza swoją nazwę. Szampan jest produkowany bez sztucznego nasycania dwutlenkiem węgla. Dwutlenek węgla wytwarzany się w nim w sposób naturalny bezpośrednio w butelce. Młode wino przelewa się do butelek i w temperaturze 3-5°C. Inne francuskie wina musujące produkowane metodą szampańską nazywane są „mousseux”. Z kolei w Szampanii produkuje się również wina o słabej mocy, które noszą inne nazwy:

 • czerwone (Bouzy)
 • białe (Coteaux champenois)
 • różowe (rosé des Riceys)