Przepisy na drinki z brandy – proste i szybkie

 • Singapore Sling drink – składniki i przepis
  Drink na bazie ginu z dodatkiem brandy, benedictine, soków i angostury. Przygotowanie tej mieszanki nie jest skomplikowane, lecz jest to nieco wymagający drink jeśli chodzi o skład.
 • Orange Summit drink – składniki i przepis
  Pyszna mieszanka cytrusów z gorzką czekoladą, a głównym składnikiem tej mieszanki jest grecka brandy. Przygotowanie tej mieszanki nie jest trudne i powinniście sobie z nią poradzić.
 • Metaxa sunset drink – składniki i przepis
  Jak sama nazwa wskazuje drink na bazie metaxy z dodatkiem soku pomarańczowego i grenadyny. Przygotowanie tej mieszanki jest przyjemne i szybkie, więc warto poznać tego drinka.
 • Lemonade falls drink – składniki i przepis
  Drink na bazie metaxy z dodatkiem lemoniady, jest to idealny drink na upalne letnie dni. Przygotowanie tej mieszanki nie sprawi wam problemu i będziecie mogli cieszyć się ze znajomymi tym pysznym napojem.
 • Brandy sour drink – składniki i przepis
  Drink to idealne połączenie cypryjskich walorów, jednym z nich jest brandy, a drugim cytryny z obu tych składników cypr jest znany. Przygotowanie tej mieszanki nie sprawi ci problemu i będziecie się mogli delektować tym pysznym napojem.
 • Brandy Manhattan drink – składniki i przepis
  Drink składający się jak sama nazwa wskazuje brandy, wermutu oraz odrobiny angostury. Przygotowanie tej mieszanki jest bardzo proste, a sam drink jest wart skosztowania.
 • Brandy Alexander drink – składniki i przepis
  Drink na bazie brandy z dodatkiem likieru kawowego oraz śmietanki, jest to idealne połączenie, które powinna wam posmakować. Mieszanka ta idealne wkomponuje się na imprezę czy też do deserów.
 • B & B drink – składniki i przepis
  Drink to połączenie ze sobą dwóch rodzajów alkoholi, jednym z nich jest brandy, natomiast drugim jest tutaj likier Benedictine. Przygotowanie tej mieszanki to nic trudnego, a nadaje się ona do picia przy obiedzie czy też przed snem.
 • Apple kneel drink – składniki i przepis
  Drink na bazie wiśniowej brandy z dodatkiem likieru jabłkowego, jest to bardzo ciekawe i pyszne połączenie, którego warto skosztować. Mieszanka ta jest łatwa i szybka w przygotowaniu.
 • Vieux Carre drink – składniki i przepis
  Vieux Carre drink to idealne połączenie żytniej whiskey z koniakiem oraz słodkim koniakiem i porzyprawami. Drink pochodzi z Nowego Orleanu, w którym powstał w 1930 roku. Nie ma zbyt wiele informacji o konkretnym powstaniu tegoż drinka, ale jest to bardzo ciekawe połączenie.

Drinki z brandy może i nie należą do popularnych, ale warto wiedzieć że istnieje kilka interesujących przepisów z dodatkiem brandy. Przygotowywanie tych drinków jest równie proste co każdego innego drinka, warto więc dodać je do swojej palety drinków. Drink z brandy, przykładowym takim drinkiem jest Apple-Knee, w którego skład wchodzi wiśniowa brandy.

Przepisy na drinki z brandy jakie znajdziecie na naszej stronie to ciekawe propozycje na połączenia z użyciem brandy. Należy również pamiętać, że niektóre koniaki również są uznawane za brandy, lecz o tym w dalszej części artykułu. Nie ma się więc co zastanawiać i pora zagłębić się w kolejny z gatunku alkoholi składnik.

Drinki z brandy – przepisy na fantastyczne drinki

Istnieje wiele rodzajów brandy jednym z nich jest produkowana w Grecji metaxa. Drinki z tym pysznym brandy, który jest wytwarzany z trzech gatunków winogron. Metaxa drink przepis, jaki możemy wam zaproponować to Metaxa Sunset. Znajdziemy jeszcze kilka drinków z tą ciekawą brandy, którą jest metaxa. Drinki te to Orange Summit oraz Lemonade Falls, oba te przepisy są łatwe i szybkie w przygotowaniu.

Oczywiście istnieje wiele innych rodzajów brandy wymieniony powyżej jest jednym z popularniejszych, więc warto na niego zwrócić uwagę. Równie ciekawe są brandy wykonywanie z win nie winogronowych, jednym z takich przykładów jest brandy wiśniowe, a drink z nim był wspomniany powyżej. Drinki z koniakiem to również ciekawe mieszanki, przykładem takiego drinka będzie na przykład Vieux Carre.

Brandy – poznaj ten składnik

Jest to likier wykonywany z destylacji wszelkiego rodzaju win i zawiera ono od 35 procent alkoholu do 60 procent. Istnieje kilka rodzajów wytwarzania brandy, jednym z metod jest dojrzewanie w beczkach. Istnieje także metoda barwienia, czyli poprzez dodanie barwników karmelowych, które imitują efekt starzenia, a niektóre są wykonywane przez połączenie starzenia i barwienia. Do najbardziej znanych brandy należą koniaki i armaniaki produkowane w południowo-zachodniej Francji. Likiery te mogą być również wykonywane z destylacji wytłoków, zacieru lub win z innych owoców. Drinki z koniakiem wykonywane są tylko i wyłącznie c koniaku pochodzenia z regionu Cognac we Francji.

Brandy jest wykonywane z wina bazowego, który różni się od stołowych. Do produkcji brandy używa się wczesnych winogron, w celu uzyskania wyższego stężenia kwasu i niższego cukru.

Brandy – rodzaje i odmiany

Brandy dzielimy również na:

 • Cognac (koniak) – produkowany tylko w prowincji Cognac we Francji
 • Armagnac – również produkowany tylko we Francji w rejonie Armagnac
 • Brandy de Jerez – produkowana w całej Hiszpanii, lecz leżakować musi w regionie Jerez
 • Pisco – styl południowoamerykański, produkowane głównie w Peru i Chile.
 • American Brandy – produkowane na całym obszarze USA.
 • Eau-de-vie – to francuskie określenie smakowej brandy oznacza “wodę życia”.
 • Grappa – podobna do eau-de-vie, wykonywana we Włoszech przez fermentację i destylację wytłoków.
 • Brandy smakowa – jest to szeroka gama brandy, ponieważ można ją wytworzyć z każdego fermentującego owocu.

Brandy – historia

Brandy zostało wynalezione wraz z rozwojem destylacji, było to gdzieś w XVI wieku we Francji. Początkowo wino było destylowane w celu konserwacji, przed wypłynięciem w morze. Uważa się również, że było to robione w celu obniżenia objętości substancji. Najpopularniejszymi brandy były te produkowane we Francji oraz Hiszpanii. A następnie także w okolicach Morza Czarnego, głównie w Bułgarii, na Krymie oraz w Gruzji.