Drinki na sylwestra,  Drinki z białym rumem

Mojito drink – przepis i składniki

Tradycyjny drink mojito – składniki

 • 40 ml białego rumu
 • 30 ml soku z limonki
 • 1-2 łyżeczki cukru brązowego (można zastąpić białym lub 20 ml syropu cukrowego)
 • 6-8 listków mięty
 • woda sodowa (jako dopełnienie)
 • kostki lodu

Mojito drink przepis

Przejdźmy do tego jak zrobić tego drinka, a więc do szklanki 300 ml wrzuć liście mięty z cukrem i sokiem z limonki , pamiętajmy aby liści mięty nie szarpać tylko delikatnie rozgniatamy za pomocą błotnika (w przypadku braku błotnika można lekko klasnąć trzymając liście w dłoni) aby uwolnić olejki eteryczne zawarte w mięcie. Kolejno dodajemy rum i chwilę mieszamy aby rozpuścić cukier. Na koniec dodajemy kruszony lód i wlewamy wodę sodową jako dopełniacz dla dekoracji dodajemy plasterki lub ćwiartki limonki oraz podajemy z rurką.
Oczywiście w przypadku mojito drink ze spritem zamiast wody dolewamy sprite. A w przypadku gdy chcemy drink mojito z wódką zamiast rumu dodajemy wódkę.

drink mojito

Orzeźwiający drink

Dobry orzeźwiający drink na lato powstaje ze zmieszania białego rumu, cukru, wody sodowej, soku z limonki oraz z mięty. Zapytacie jak zrobić tego drinka otóż jest wiele różnych odmian drink mojito z wódką czy też mojito drink ze sprite. Do przygotowania Mojito wykorzystuje się również sok z limonki, który nadaje mu charakterystycznego kwaśnego smaku. Dodatkowo, sok z limonki jest bogaty w witaminę C, co czyni Mojito dobrym wyborem dla osób dbających o zdrowie. Cukier, który jest jednym z głównych składników Mojito, może być zastąpiony innymi słodzikami, takimi jak miód czy syrop klonowy.

Historia powstania mojito

Przepis na drinka mojito powstał na Kubie w Hawanie chociaż jego dokładne powstanie jest tematem spornym. Jedna z teorii pochodzi od Indian Ameryki Południowej gdyż stosowali tzw. “płonącą wodą” która była używana jako lekarstwo. Składnikami nie różnił się od dzisiejszego, gdyż składał się z surowej formy rumu produkowanego z trzciny cukrowej oraz limonką, sokiem z trzciny cukrowej i miętą. Sok z limonki był stosowany w walce z szkorbutem i czerwonką. Historycy twierdzą że drink powstał dzięki afrykańskim niewolnikom pracujących na polach trzcinowych na Kubie. Sok z trzciny był często stosowany w mojito ,a więc był bardzo popularny wśród niewolników. Tyle że do tego drink mojito składniki były nieco inne mianowicie nie dodawano soku z limonki.

Ciekawostki na temat mojito

 • mojito drink przepis pochodzi z Kuby
 • był stosowany przez Indian Ameryki Południowej jako lekarstwo
 • ulubiony drink autora Ernest Miller Hemingway
 • Ernest Miller Hemingway rozsławił bar La Bodeguita del Medio i napisał na jego ścianie “Moje mojito w La Bodeguita, moje daiquiri w El Floridita ”.
 • W 2016 roku mojito był najpopularniejszym drinkiem we Francji i Wielkiej Brytani

Przepis na drink mojito -podsumowanie

Przepis  jest dość łatwy do wykonania jest to przyjemny drink na ciepłe i upalne wakacyjne dni. Mojito z wódką jest dobrym zamiennikiem tradycyjnej odmiany mojito drink. Ze spritem i wódką jest naprawdę dobrą mieszanką. Drink mojito skład nie jest trudny do zdobycia w supermarketach a ze względu na to że przepis na drink mojito ma wiele wersji. Pozdrawiam i życzę Smacznego !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *