Proste drinki z ginem – przepisy na drinki na ginie

 • U-Boot drink – przepis i składniki
  To ciekawe połączenie ze sobą piwa i wódki w jednej z wersji którą jest wersja typowa dla naszego regionu, posiada ona kilka innych interesujących odmian które również warto przetestować.
 • Negroni drink – przepis i składniki
  Jest to połączenie w równych proporcjach ginu, wermutu oraz campari. Sama mieszanka jest dość popularna, a opanowując ten przepis będziecie w stanie przygotować jeszcze kilka podobnych drinków.
 • Alabama Slammer drink – składniki i przepis
  Jest to drink na bazie ginu z mieszanką dwóch likierów oraz soku pomarańczowego. Możemy go podać na dwa sposoby i jest to popularny drink w Ameryce.
 • Agua de Valencia cocktail – składniki i przepis
  Drink na bazie wina musującego z dodatkiem ginu oraz wódki połączonych z sokiem pomarańczowym. Mieszanka ta jest warta swojej uwagi ze względu na bardzo ciekawe połączenie w nim zastosowane. Drink został opracowany w 1959 roku w Wenecji.
 • Adios Motherfucker drink – przepis i składniki
  Jest to mieszanka która posiada odważną nazwę, ale to dlatego że posiada odważne połączenie aż 5 rodzajów alkoholu. Drink jest warty swojej uwagi i warto posiadać go w swoim barze.
 • Cranberry Gin cocktail – składniki i przepis
  Cranberry Gin cocktail to drink na bazie rumu z sokiem żurawinowym. Jest to ciekawy owocowy przepis na drinka z ginem, którego warto skosztować. Napój jest naprawdę pyszną mieszanką.
 • Orange Blossom drink – przepis i składniki
  Napój Orange Blossom to drink na bazie ginu oraz równymi częściami soku pomarańczowego oraz słodkiego wermutu. Drink powstał w między dwudziestymi a trzydziestymi lataami XX w.
 • Tuxedo martini, przepis i kilka słów o drinku tuxedo martini
  Tuxedo drink to połączenie równych ilości ginu oraz wermutu z ciekawymi dodatkami. Między innymi maraschino, absynt oraz bitter pomarańczowy.
 • Drink Martini Extra Dry – przepis i składniki
  Martini extra dry drink to bardzo ciekawa odmiana dobrze nam już znanej martini. Jest ona dużo bardziej wytrawna niż podstawowa wersja.
 • Klasyczny drink martini – przepis i garść informacji
  Martini to jeden z najpopularniejszych drinków na bazie ginu zmieszanego z wytrawnym wermutem. Popularny dzięki agentowi 007.
 • Drink Knickerbocker martini – przepis i składniki
  Jedna z bardziej kojarzonych odmian klasycznego martini, a jeżeli o nim jeszcze nie słyszałeś to warto na niego rzucić okiem. Jest to drink na bazie ginu z dwoma rodzajami wermutu słodkiego oraz wytrawnego.
 • Drink Gibson – przepis i składniki
  Drink Gibson to kolejny na naszej liście drink z ginem oraz wermutem, to co wyróżnia go spośród grona słynnej mieszanki ginu z wermutem to oczywiście cebulki koktajlowe.
 • Drink Fino martini – przepis i składniki
  To kolejna z odmian drinka z ginem, a zarazem martini. Idealny drink dla odmiany jeśli jesteś fanem martini to warto przetestować odmianę tego słynnego drinka. Z pewnością wykonasz drinka sam.
 • Dry Martini drink – przepis i składniki
  Dry martini to jedna z wytrawniejszych wersji martini, która jest warta swojej uwagi. Jest to połączenie ginu z wytrawnym wermutem, z dodatkiem kawałka skórki cytrynowej.
 • Drink Dirty Martini – składniki i przepis
  To ciekawa wersja drinka na bazie ginu, jak to w przypadku martini bywa. Drink jest naprawdę łatwy i przyjemny w przygotowaniu. A poza tym jest to ciekawa odmiana od podstawowej martini.
 • Drink cajun martini – składniki i przepis
  Cajun martini to pikantny drink z ginem oraz wermutem. Idealny dla fanów ostrego możemy z łatwością korygować jego ostrość. Jest to banalny drink którego sam przygotujesz i z pewnością będziesz się cieszył tym ciekawym drinkiem z ginem.
 • Long Island iced tea drink – przepis i składniki
  Drink powstał w 1920 roku został opracowany przez Roberta „Rosebud” Butta, który twierdzi że stworzył go z myślą o konkursie. W którym tworzono przepis na nową mieszankę z triple sec. Jest to naprawde ciekawy napój który składa się z wielu różnych rodzajów alkoholu.

Drinki na bazie ginu

Drinki z ginem to bardzo duża grupa, różnorodnych koktajli, która będzie w stanie znacząco poszerzyć twój barmański repertuar. Zaskocz swoich znajomych i rodzinę znajomością nowych przepisów na proste, a zarazem oryginalne i zjawiskowe drinki na bazie ginu.

Przepisy na drink z ginem, które u nas znajdziesz są bardzo proste i szybkie w wykonaniu, dzięki czemu zostanie ci więcej czasu na zabawę lub zdążysz przygotować drinki nawet jeśli goście mają pojawić się już za moment.

Drinki z ginu zyskują na popularności!

Gin staje się coraz bardziej popularnym alkoholem, a więc to idealny moment, żeby poznać choć kilka podstawowych przepisów na najbardziej znane drinki z dżinem. Do przygotowania większości drinków nie potrzebujesz specjalnych sprzętów ani umiejętności. Liczy się włożona pasja i czas spędzony ze znajomymi!

Przygotowując drinki na ginie musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach stosowania tego alkoholu. Przede wszystkim miej na uwadze, że gin jest bardzo wyrazisty, dlatego kluczem jest zachowanie równowagi między słodyczą, a kwasowością i stopniem gorzkości. Jeden smak nie może zdominować całości.

Pamiętaj też o podstawowej zasadzie, która ma zastosowanie się nie tylko, gdy serwujesz drinkiz ginu, ale wszystkie inne. W pierwszej kolejności każdy z nas “pije” drink oczami, później nosem a dopiero na końcu ustami.

Drinki z ginem – gin i jego historia

Zastanawiasz się czym jest gin? Jest to napój alkoholowy, który swój smak zawdzięcza głównie owocom jałowca. Gin sam w sobie przypomina właśnie takie leśne, ziołowe smaki. Jego historia sięga średniowiecza, pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku, z terenu Belgii.

Wówczas gin był stosowany głównie jako trunek leczniczy, a jego produkcją zajmowali się mnisi i alchemicy. Tak naprawdę służył jako lekarstwo na wszystko i szybko pojawiły się zdania, że niektórzy zażywają więcej lekarstwa niż powinni. Prawdopodobnie byli to jedni z pierwszych koneserów, którzy pokochali drinki z ginu.

Obecnie gin i drinki z dżinem są znane na całym świecie. Ceni się je za ciekawe walory smakowe, których nie oferuje żaden inny alkohol.

Klasyczny gin zawiera 35-40% alkoholu, jest bezbarwny i bardzo aromatyczny.

Drinki na ginie – odkryj ten smak!

Już teraz zapraszam do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami na proste drinki z ginem. A jeśli nie jesteś fanem tego typu smaków to sprawdź koniecznie pozostałe przepisy na drinki, które znajdziesz na naszej stronie.