Świąteczne drinki – ciekawe propozycje

 • Eggnog drink – składniki i przepis
  Jest to mieszanka do której możemy zastosować kilka rodzajów alkoholu, a głównymi składnikami są jajka, mleko oraz śmietanka. Drink ten jest idealnym drinkiem na różnego rodzaju przyjęcia, nada się również na świątecznego drinka.
 • Colorado bulldog drink – składniki i przepis
  Nowoczesna propozycja na połączenie wódki, likieru kawowego, śmietanki oraz coli. Drink ten nada się do deserów czy też na różnego rodzaju imprezy. Przygotowanie tej mieszanki jest naprawdę banalne, a przygotowanie jej nie zajmie ci wiele czasu.
 • Chocolate martini drink – składniki i składniki
  Jest to bardzo ciekawa odmiana mieszanki z rodziny martini, w której skład wchodzi wódka, likier czekoladowy oraz irish cream. Przygotowanie tego drinka jest banalnie proste, a sam drink jest bardzo fajnym sposobem na urozmaicenie, idealny do deserów.
 • Christmas cosmopolitan drink – składniki i przepis
  Mieszanka wódki, żurawiny, pomarańczy oraz nuty rozmarynu, to idealne świąteczne połączenie, któremu warto się przyjrzeć. Mieszanka ta to bowiem odmiana popularnego drinka, którą warto spróbować i idealnie wpasuje się w świąteczny okres.
 • Jack frost drink – składniki i przepis
  Drink również nawiązujący do zimy i świąt, więc warto poznać tą ciekawą mieszankę na bazie wódki, zmieszanej z sokiem, blue curacao, śmietanką oraz kostkami lodu. Drink jest również zwany zimową wersją Pina Colady.
 • Grinch drink – składniki i przepis
  Mieszanka ta nawiązuje do świątecznej postaci jaką jest Grinch, głównym alkoholem jaki stosujemy to biały rum z dodatkiem likieru midori. Przygotowanie tego drinka nie sprawi ci problemu więc warto poznać ten ciekawy świąteczny przepis.
 • Hot toddy drink – składniki i przepis
  Jest to rozgrzewająca mieszanka na bazie whisky, podawana na gorąco z wrzątkiem oraz cytryną i miodem. Drink ten idealnie wkomponowuje się w świąteczne zimowe dni i warto poznać ten ciekawy przepis na pysznego drinka.
 • Green eyes drink – składniki i przepis
  Jest to kolejna z propozycji na świątecznego drinka, bazowym alkoholem jest tutaj wódka z dodatkiem soków, blue curacao i syropu migdałowego. Mieszanka ta idealnie wkomponuje się w świąteczny klimat i z pewnością znajdzie kilku fanów.
 • Rumberry Punch – składniki i przepis
  Rumberry Punch to mój ulubiony wakacyjny koktajl. Prosty syrop żurawinowy jest niesamowity i dodaje temu napojowi tak wspaniałego aromatu. Możemy go przyrządzić w dzbanku i podać jako poncz.
 • Mai Tai drink – składniki i przepis
  Popularny drink w wielu krajach idealny na każdą okazję. Jest to drink z rumem ciemnym i białym. Połączony z nutą migdałów i egzotycznego ananasa.
 • Hot Buttered rum drink – składniki i przepis
  Rum jest również idealny do rozgrzania się . Kiedy nadejdą mroźne dni zimy, zapomnij o owocach i przygotuj gorący rum z masłem . To nie jest tak trudne, jak się niektórym wydaje. Wszystko, czego potrzebujesz, to ciemny rum .Jeśli zakochasz się w tym słodkim, idealnym na zimę rozgrzewacz , zrób dużą porcję ciasta, aby następna runda drinków była jeszcze szybsza.

Przepisy na świąteczne drinki – które warto poznać

Szukacie ciekawych propozycji na przepisy, na świąteczne drinki to warto zapoznać się z wyżej przedstawionych propozycji. Znajdziecie tu kilka drinków podawanych na gorąco które idealnie komponują się jako drinki na boże narodzenie, gdyż są one rozgrzewające i wpasowują się one w zimowy okres. Jednym z przykładów takiego drinka jest Hot Buttered Rum drink.

Znajdziecie tutaj również kilka drinków nawiązujących bezpośrednio do świąt czy to Bożonarodzeniowych czy też Wielkanocnych. Przykładami takich drinków są na przykład Grinch czy też Jack Frost. Oczywiście znajdziecie tutaj także drinki na święta, na bazie różnych rodzajów alkoholu czy to wódki, rumu czy też innego alkoholu. Więc raczej znajdziecie tutaj dla każdego coś odpowiedniego, co sprawi że te święta będą jeszcze bardziej przyjemne.

Jakie drinki na Boże Narodzenie?

Tutaj z pomocą przychodzi nam bardzo ciekawe drinki na święta jakimi są Hot Todd oraz Hot Buttered Rum, jak sama nazwa wskazuje jest to drink na bazie ciemnego rumu i jest to jeden z moich osobistych faworytów, gdyż idealnie wpasowywuje się on w zimowy okres. Drink ten jest perfekcyjną mieszanką aby rozgrzać się w zimne świąteczne dni. Podobną mieszanką lecz tym razem z whisky jest Hot Todd.

Równie ciekawe są drinki świąteczne z lodem czyli te raczej z schładzające, oczywiście jeżeli nie przesadzamy z ilością alkoholu. Przykładową mieszanką tego typu będzie świąteczna odmiana popularnego drinka jakim jest Christmas Cosmopolitan. Lub z innej beczki mamy tutaj także Green Eyes oba drinki są na bazie wódki.

Święta to czas spędzany z rodziną więc nie każdy spożywa wtedy alkoholu, ale jako że to również czas dłuższych urlopów czy też pije się z rozwagą to warto poznać jakieś drinki świąteczne którymi pochwalić się rodzinie.