Drinki z białym rumem

Daiquiri drink przepis i składniki

Daiquiri classico – skład

  • 60 ml białego rumu
  • 20 ml soku z limonki
  • 2 łyżeczki cukru
  • kostki lodu

Przygotowanie

Daiquiri classico przygotowujemy w szejkerze poprzez dodanie wszystkich składników do niego i odpowiednim wymieszaniem tak aby cukier się rozpuścił. Całość należy przecedzić i wlać do schłodzonego kieliszka z kilkoma kostkami lodu dekorujemy plasterkiem limonki.

daiquiri drink

Daiquiri drink orzeźwiający drink

Daiquiri classico to drink składający się głównie z białego rumu, soku z limonki oraz cukru. Daiquiri drink to jeden z sześciu najpopularniejszych drinków zapisanych w klasycznej książce Davida A. Embury’ego The Fine Art of Mixing Drinks. Mieszanka ma kilka swoich odmian owocowych takich jak truskawkowe, bananowe, awokado oraz kilka innych. A także daiquiri drink mrożone takie jak Old Rose Daiquiri i Mulata Daiquiri ale o nich innym razem.

Daiquiri classico – historia

Daiquiri drink nazwa pochodzi od (Daiquiri to także nazwa plaży i kopalni żelaza w pobliżu Santiago de Cuba). Napój został prawdopodobnie wynaleziony przez amerykańskiego inżyniera górnictwa Jennings Cox , który przebywał na Kubie w czasie wojny hiszpańsko-amerykańskiej. Daiquiri drink to jeden z ulubionych drinków pisarza Ernesta Hemingwaya i prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Mieszanka ta zyskał popularność podczas II wojny światowej gdyż whiskey i wódka była cięższa do zdobycia a rum był łatwo dostępny dzięki prezydentowi USA Franklin D. Roosevelt.

Podsumowanie

Daiquiri drink to bardzo popularny i orzeźwiający drink łatwy do przygotowania i dobry do spożycia w upalne dni przy grillu lub na plaży. Mieszanka ta jest bardzo ciekawa i daje nam możliwość popisania się i zaimponowania znajomym ze względu na wiele wariacji tego drinka. Równie znaną i cenioną mieszanką co klasyczna jest Daiquiri Truskawkowe oraz inną wersją mrożoną jest Mulata Daiquiri. Jest ich oczywiście więcej i przepisy na nie znajdziecie na naszej stronie.
Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *