Drinki z sokiem grejpfrutowym – interesujące mieszanki

 • Diki Diki drink – składniki i przepis
  Mieszanka na bazie brandy z dodatkiem “szwedzkiego ponczu” oraz soku grejpfrutowego. Drink ten jest bardzo fajną propozycją na napój serwowany na przyjęciach czy też jako aromatyczny drink, którym możesz się pochwalić znajomym.
 • Brown Derby drink – składniki i przepis
  Mieszanka na bazie bourbon whiskey z dodatkiem soku grejpfrutowego oraz syropu klonowego. Drink ten nawiązuje do wyścigów konnych i równie dobrze wkomponuje się w różnego rodzaju przyjęcia czy też jako napój przy oglądaniu wyścigów.
 • Grape wild aperol drink – przepis i składniki
  Ciekawa propozycja na mieszankę z sokiem grejpfrutowym z dodatkiem wódki oraz aperolu. Drink ten jest prosty w przygotowaniu i ma bardzo ciekawy smak, warto więc go przetestować mimo, że nie jest zbyt popularnym drinkiem, jest naprawdę pyszny.
 • Cloister drink – składniki i przepis
  Ciekawa propozycja na mieszankę z ginem, sokiem grejpfrutowym i cytrynowym, syropem cukrowym oraz likierem ziołowym. Jest to bardzo ciekawe połączenie nut ziół z owocami, drink idealny na każdą porę dnia i na każdą okazję.
 • Sea Breeze drink – składniki i przepis
  Ciekawa mieszanka wódki z sokiem ananasowym oraz żurawinowym, sam drink jest całkiem popularny i lubiany. Drink jest dość słodki i łatwy w przygotowaniu.
 • Drink megmosa – składniki i przepis
  To drink na bazie prosecco z sokiem grejpfrutowym. Jest to bardzo ciekawa odmiana popularnego drinka mimozy, więc warto spróbować tej wariacji.
 • Ammazza sete drink – przepis i składniki
  Ammazza sete drink to mieszanka wódki grejpfrutowej, prosecco, likieru st. germain i jeszcze kilku dodatków. Drink jest niespotykany i warty posmakowania i odkrycia nowej ciekawej mieszanki.
 • Malibu paloma drink – składniki i przepis
  Malibu paloma drink to połączenie kokosa z grejpfrutem, zalane gazowaną wodą. Jest to naprawde ciekawe połączenie, które warto przetestować aby urozmaicić nasz barmański kunszt.
 • Zombie cocktail – składniki i przepis
  Zombie drink jest z rodzaju koktajli tiki który składa się z wielu składników między innymi z soków owocowych, likierów i różnych rumu . Po raz pierwszy pojawił się pod koniec 1934 roku, wynaleziony przez Donn Beach w jego restauracji Hollywood Don the Beachcomber.
 • The Paloma drink – składniki i przepis
  Kolejnym kultowym koktajlem w świecie tequili jest piękny tequila sunrise. Ten prosty drink na bazie tequili zmieszany z sokiem pomarańczowy i grenadyną. Grenadyna nie tylko tworzy w kieliszku wschód słońca, ale także dodaje owocowej słodyczy, kontrastującej z cierpkimi cytrusami.

Drinki z sokiem grejpfrutowym

Na naszej stronie znajdziecie wiele interesujących przepisów na drinki z grejpfrutem, jest to egzotyczny owoc który dobrze komponuje się z wieloma gatunkami alkoholu. Oczywiście nie zaskoczę was mówiąc, że sok ten równie dobrze komponuje się z innymi sokami, gdyż sok z grejpfruta zastępuje nam sok z limonki czy cytryny. Sam sok jest dość kwaśny i oczywiście najlepiej stosować sok świeżo wyciskany.

Nie może zabraknąć połączenia wódki z sokiem grejpfrutowym, jednym z takich drinków jest mieszanka Sea Breeze, która jest także połączeniem soków, a mianowicie żurawinowego z grejpfrutowym. Jest to bardzo ciekawy napój który warto spróbować i z pewnością was nie zawiedzie. Drinki z wódką i sokiem grejpfrutowym to bardzo ciekawa grupa, oczywiście znajdziemy również wódki smakowe i jednym z przykładów takiego połączenia jest Ammazza sete drink.

Do kolejnej grupy zaliczymy tequilę z sokiem grejpfrutowym, jest to bardzo ciekawe połączenie agawy z kwaskowym sokiem grejpfruta. Przykładem takiej mieszanki jest całkiem popularna mieszanka, którą to jest The Paloma.

Rum z sokiem grejpfrutowym to kolejne bardzo interesujące połączenie, za przykład takiej mieszanki posłuży nam Zombie cocktail. Jest to nie dość, że połączenie kilku rodzajów rumów to także kilku rodzajów owoców. Drinki z rumem i sokiem grejpfrutowym może i nie szczycą się dużą popularnością, ale warto skosztować tego połączenia.

Prosecco z sokiem grejpfrutowym będzie kolejnym z przykładów ciekawego połączenia przy użyciu soku grejpfrutowego. Nie ma to jak dodanie bąbelków i słodyczy do soku owocowego, takim drinkiem jest Megmosa. Jest to drink z grejpfrutem do którego dodajemy równe ilości soku oraz prosecco.

Kolejnym bardzo dobrym połączeniem jest mieszanka egzotyki, a mianowicie malibu z sokiem grejpfrutowym. Jest to bardzo ciekawe zmieszanie ze sobą malibu, które prezentuje kokosa oraz grejpfruta. Dinkiem tym jest odmiana wyżej wspomnianego drinka, a mianowicie Malibu Paloma. Jest to bardzo fajna odmiana klasycznej wersji tego drinka, którą warto przetestować.

Równie ciekawe połączenie to aperol z sokiem grejpfrutowym, jest to bardzo ciekawa mieszanka egzotycznego smaku grejpfruta oraz ziołowego aperolu. Jako przykład takiej mieszanki niech będzie Grape Wild Aperol. W skład tej mieszanki wchodzi również wódka.

Ostatnim ale oczywiście nie odstającym od pozostałych jest gin z sokiem grejpfrutowym, to połączenie nut jałowca z kwaskowatym owocem jest bardzo orzeźwiającym i wybornym połączeniem. Jedną z propozycją na taką mieszankę jest Cloister.

Grejpfrut – poznaj ten składnik

Jest to owoc z rodziny cytrusowych który osiąga wagę od 200g do 500g, występujący na obszarze basenu Morza Kaspijskiego. Obecne drzewa tego owocu rosną głównie w regionach strefy podzwrotnikowej między innymi w Kalifornii czy na Florydzie. Jest to owoc który możemy jeść na surowo, a jego sok jest orzeźwiający. Istnieje kilka mieszanek tego owocu jedną z nich jest mieszanka z mandarynką, a jest nią tangelo.

Owoc ten składa się w 89% z wody, zawiera duże ilości witaminy C, a także niewielką ilość cukru. Spożywanie korzystnie wpływa na pracę jelit. Zawarta w grejpfrucie narygina jest inhibitorem, więc nie powinno się spożywać tego owocu podczas gdy przyjmujemy leki.

Grejpfruty dzielimy na:

 • czerwone – gorzkie, kwaśne, soczyste
 • żółte – kwaśne, soczyste
 • zielone – słodkie, średnio soczyste