Przepisy na drinki z blue curacao

 • Colombia cocktail – składniki i przepis
  Mieszanka prezentuje flagę kolumbii, przygotowanie tego drinka wymaga nieco wprawy. lecz powinniście sobie z nią poradzić. Potrzebujecie do niej wódki, grenadiny, blue curacao, soku z cytryny oraz z pomarańczy. Drink idealnie nada się na wszelkiego rodzaju imprezy.
 • Blue hawaiian drink – składniki i przepis
  Mieszanka ta to bardzo ciekawa alternatywa jeśli chodzi o drinka spożywanego w upalne dni dla ochłody, przypomina on sorbet, a w jego skład wchodzi rum, likier blue curacao, soku ananasowy oraz krem kokosowy.
 • Blue shark drink – składniki i przepis
  Jest to ciekawa mieszanka wódki z tequilą idealna na sylwestra bądź inne imprezy. Sam drink jest prosty i szybki w wykonaniu więc idealnie pasuje na imprezowego drinka.
 • Jack frost drink – składniki i przepis
  Drink również nawiązujący do zimy i świąt, więc warto poznać tą ciekawą mieszankę na bazie wódki, zmieszanej z sokiem, blue curacao, śmietanką oraz kostkami lodu. Drink jest również zwany zimową wersją Pina Colady.
 • Green eyes drink – składniki i przepis
  Jest to kolejna z propozycji na świątecznego drinka, bazowym alkoholem jest tutaj wódka z dodatkiem soków, blue curacao i syropu migdałowego. Mieszanka ta idealnie wkomponuje się w świąteczny klimat i z pewnością znajdzie kilku fanów.
 • Zombifikacja drink – przepis i składniki
  Jest to drink na bazie absyntu zmieszany z blue curacao oraz sprite. Drink ten to kolejna ciekaw propozycja na halloween oraz bardzo ciekawe połączenie z absyntem.
 • Adios Motherfucker drink – przepis i składniki
  Jest to mieszanka która posiada odważną nazwę, ale to dlatego że posiada odważne połączenie aż 5 rodzajów alkoholu. Drink jest warty swojej uwagi i warto posiadać go w swoim barze.
 • Malibu pop drink – składniki i przepis
  Malibu pop to drink na bazie malibu oraz blue curacao, jest to dość słodki drink. Idealny na różnego rodzaju przyjęcia i imprezy. Jest to połączenie którego warto spróbować.
 • Drink blue hawaii – składniki i przepis
  Blue hawaii drink (tzw. błękitne Hawaje) to egzotyczny drink z rumem białym, sokiem ananasowym, blue curacao, słodko-kwaśnego mixu, a czasami wódki. Napo ten idealnie nadaje się do popijania na wczasach pod palmami czy też aby zaskoczyć swoim połączeniem znajomych.
 • Island Handshake drink – składniki i przepis
  Blue curacao ma reputację zbyt słodkiego, ale wystarczy go połączyć z mocnymi składnikami, aby osiągnąć idealną równowagę – jak ciemny rum w tym nowoczesnym koktajlu tiki od Melissy Guadalupe z Chicago’s Arbella. Rezultat jest słodki i orzeźwiający bez sacharyny, i dokładnie to, co chciałbyś pić przy basenie.
 • Paradise Bay drink – składniki i przepis
  Paradise Bay to idealny drink na bazie wódki, który jest naprawde pyszny i bardzo dobrze się prezentuje. Przygotowanie drinka jest nieco wymagające jeżeli chcemy nim przyciągnąć oko innych. Ale z pewnością wyćwiczysz przygotowanie tego drinka, aby zaimponować drugiej połówce, czy też znajomym bądź rodzinie.
 • Blue Lagoon drink – składniki i przepis
  Blue Lagoon to naprawde dobrze prezentujący się drink, ale i równie ciekawy w smaku. Napój ten jest prosty i szybki w wytworzeniu, z pewnością sobie z nim poradzisz. Idealny napój na ciepłe wakacyjne dni, sam drink przypomina barwą karaibskie wody.

Blue curacao drinki – poznaj ten składnik

Rozróżniamy dwie postacie blue curacao, a mianowicie likier oraz syrop jedna zawiera alkohol druga go nie zawiera. Drinki z syropem blue curacao, nie zawierające innego alkoholu są idealne dla każdego. Natomiast drinki z likierem blue curacao są już z procentem, sam likier zawiera od 15% alkoholu do nawet 40%.

Syrop do drinków blue curacao to jedna z odmian mamy, gdyż kolor to jedynie barwnik. Istnieje kilka innych curacao. Możemy jeszcze znaleźć takie jak pomarańczowe, czerwone itp. Curacao jest pierwotnie cieczą bezbarwną.

Blue curacao jest barwione niebieskim barwnikiem, a powstaje ono ze skórki gorzkiej pomarańczy laraha. Która jest uprawiana na holenderskiej wyspie Curacao to wyjaśnia nam pochodzenie nazwy. Sam owoc jest niesmaczny, lecz skórka jest przyjemnie aromatyzowana.

Nie znamy dokładnego pochodzenia curacao lecz firma Bols utrzymuje, że to Lucas Bols gdzieś w okresie latach 1652–1719 r. stworzył likier blue curacao. Po odkryciu, że ze skórki z niesmacznej pomarańczy laraha, można otrzymać ciekawy aromatyczny olejek. Barwę niebieską zawdzięcza również Lucasowi, który lubił dodać do swoich produktów tzw. „elementu alchemicznej tajemnicy”. W 1912 Bols sprzedawało blue curacao jako Creme de Ciel co oznaczało “krem z nieba”.

Proste drinki z blue curacao

Na naszej stronie znajdziesz wiele różnych ciekawych połączeń z blue curacao i nie tylko również z jego innymi odmianami. Kolorowe drinki z blue curacao, to gamma drinków które warto mieć w swoim repertuarze. Drink z curacao ma ciekawy smak oraz i dobrze się prezentuje, dzięki różnym ubarwieniu.

Drinki z syropem blue curacao są równie popularne co drinki z likierem. W zależności od tego jaki drink chcemy wykonać czy to alkoholowy czy też bezalkoholowy. Dzięki temu możemy tworzyć ciekawie prezentujące się drinki takie jak np. Paradise Bay czy wiele innych.

Drinki z curacao są dość popularne ze względu na ciekawy smak oraz możliwość zmiany koloru naszego drinka. Jednym z drinków jest Blue Lagoon czy też Blue Hawaii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *