Drinki z białym rumem

Caipirinha drink – składniki i przepis

Skład:

  • 40 ml cachaca lub rum jasny
  • pół limonki
  • kruszony lód
  • 2 łyżeczki cukru lub 10 ml syropu cukrowego

Caipirinha drink przepis:

  1. Limonkę kroimy na sześć kawałków wkładamy do szklanki old fashioned, dodajemy cukier bądź syrop.
  2. Ugniatamy wszystko muddlerem aby wycisnąć sok z limonki.
  3. Dolewamy alkohol i kruszony lód przelewamy wszystko do shakera kilka razy wstrząsamy i przelewamy z powrotem do szklanki. (Krok ten można pominąć gdy zastosujemy syrop, wystarczy wtedy zamieszać z dodatkiem kruszonego lodu).

caipirinha drink

Podsumowanie

Caipirinha drink składniki potrzebne do przygotowania tej mieszanki są dość pospolite, wystarczy bowiem nam jeden z alkoholi czy to cachaca, który jest podobna do rumu czy również do tequili. Zaleca się zastosowanie cachaca aby osiągnąć oryginalną formułę. Caipirinha drink przepis na przygotowanie tego napoju jest dość proste i wymaga ugniecenia limonek oraz zmieszania ze sobą wszystkich składników.

Mieszanka ta to połączenie słodko-kwaśne, które idealnie nada się na upalne letnie dni i jest to jedna z ciekawszych propozycji jeśli zastosujecie rum, możemy wam polecić bardzo podobną mieszankę jaką jest mojito, lub bardziej urozmaiconą którą jest Hugo drink. A identycznym drinkiem do przedstawionego powyżej jest Caipiroska drink tylko w tym przypadku zamiast cachaca stosujemy wódkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *