Drinki z wódką

Caipiroska drink – składniki i przepis

Skład:

  • 50 ml wódki
  • pół limonki
  • 2 łyżeczki cukru lub 10 ml syropu cukrowego
  • kruszony lód

Caipiroska drink przepis:

  1. Do szklanki typu old fashioned wkładamy pokrojoną na sześć ćwiartkę limonki i dodajemy cukier.
  2. W celu wyciśnięcia soku z limonki ugniatam muddlerem.
  3. Dolewamy wódkę i kruszony lód przelewamy całą zawartość do shakera a w celu lepszego zmieszania się składników. (Możemy dodać syrop cukrowy zamiast cukru i w tym przypadku nie będziemy potrzebowali shakera wystarczy zamieszać i dodać kruszony lód).
  4. Pozostaje już tylko przelać zawartość shakera z powrotem do szklanki.

caipiroska drink

Podsumowanie

Caipiroska drink składniki potrzebne do przygotowania tej mieszanki są niemal identyczne co w przypadku caipirinha drink, w którym to stosujemy cachaca bądź rum. Przygotowanie tych mieszanek jest niemal identyczne. Caipiroska drink przepis ten ma wielu fanów zwłaszcza podczas upalnych dni, gdyż jest to słodko-kwaśny i orzeźwiający napój. W tym przypadku składniki są nieco łatwiejsze do nabycia lub takie które już posiadacie dlatego ta mieszanka jest nieco bardziej dostępna niż w przypadku Caipirinha, równie ciekawą propozycją na podobnego drinka będzie dobrze znane mojito.

Drink caipiroska to popularny drink w Ameryce Południowej, tak samo jak caipirinha, są to drinki które dominują tę część świata zwłaszcza teraz, gdy dostęp do wódek stał się tam łatwiejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *