Drinki z białym rumem

Hemingway daiquiri przepis i składniki

Hemingway daiquiri drink – składniki

  • 60 ml białego rumu
  • 40 ml soku z grejpfruta
  • 15 ml likieru maraschino ( lub wiśniówki)
  • 15 ml soku z limonki
  • kostki lodu

Hemingway daiquiri drink – przepis

Hemingway daiquiri przepis jest bardzo łatwy i szybki w przygotowaniu. Do wszystkiego jest nam potrzeby szejker wlewamy rum, sok z grejpfruta, likier wiśniowy, sok z limonki a następnie wrzucamy kostki lodu. Całość energicznie mieszamy i odcedzamy wlewamy do wcześniej schłodzonego kieliszka bez lodu.

hemingway daiquiri drink

Hemingway daiquiri drink ciekawy i mocny drink

Hemingway daiquiri drink jest znany również pod innymi nazwami takimi jak hemingway special czy papa doble. Drink powstał na bazie rumu w połączeniu z soku z limonki , likieru maraschino i soku grejpfrutowego. Zamiast likieru maraschino możemy użyć zwykłej wiśniówki. Do jego przygotowania będziemy potrzebowali szejker.

Hemingway daiquiri drink – historia

Hemingway special drink powstał jak sama nazwa wskazuje od Ernest Hemingway który podczas pobytu na Kubie spróbował charakteryzującego Floriditę drinka Floridita Daiquiri i powiedział “To dobre, ale wolę go bez cukru i podwójnego rumu” tworząc koktajl zwany hemingway daiquiri drink lub papa doble przepis wielokrotnie modyfikować dodając do niego soku z grejpfruta nazwano go hemingway special.

Podsumowanie

Hemingway daiquiri drink jest to bardzo mocny i ciekawy drink dobry na przyjęcia i zaskoczenia znajomych jego barwą. Sam drink powstał na bazie klasycznego Daiquiri który jest dość popularny inną wariacją tego drinka jest równie popularne Truskawkowe Daiquiri. Więc tak naprawdę ucząc cię jednego drinka otwieramy sobie drzwi do wielu ciekawych wariacji, którymi możemy zaimponować przyjaciołom.

Bardzo polecam Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *