Drinki z białym rumem

Rum Collins drink – przepis i składniki

Drink Rum Collins – składniki

  • 60 ml białego rumu
  • sok z 1 limonki
  • 1 łyżeczkę cukru pudru
  • wodę gazowaną
  • lód (2-3 kostki)

Może przydać ci się także shaker oraz szklanka typu collins tzw. collinsówka.

Rum Collins – przepis

Przygotowanie drinka Rum Collins nie powinno sprawić większych trudności. Jeśli dysponujesz shaker’em wrzuć do niego lód, cukier puder, sok z limonki oraz biały rum i wymieszaj. Jeśli nie masz takiego przyrządu to po prostu wrzuć te składniki do szklanki i przemieszaj.

Przelej do szklanki typu Collins i uzupełnij wodą gazowaną. Szklankę możesz udekorować cytryną, limonką albo wiśnią.

W wersji dla leniwych lub zabieganych drink Rum Collins można przygotować na bazie gazowanej lemoniady. Wtedy wystarczy zmieszać ją z białym rumem i lodem. Jednak na oszczędności czasu i wysiłku może ucierpieć smak.

rum collins drink

Drink Rum Collins – drink powstały na bazie innego drinka

Rum Collins to drink, który powstaje według przepisu na drinka o nazwie Tom Collins z tym, że zamiast ginu zawiera tytułowy biały rum. Rum Collins pochodzi z Kuby, natomiast jego pierwotna wersja, czyli Tom z Wielkiej Brytaniii.

Przepis na Rum Collins jest niezwykle prosty, a sam drink banalny w przygotowaniu. Dodatkową zaletą jest orzeźwiający smak, który pozwoli wam przenieść się choć na chwilę na gorące i słoneczne Karaiby.

Podsumowanie

Przepis na tą mieszankę jest naprawdę prosty i szybki w przygotowaniu, a jest to drink którym będziesz się mógł cieszyć na nie jednej imprezie. Równie ciekawą wersją drinka jeśli chodzi o rodzinę drinków jest Tequila Collins. Mając taką bazę przepisów jesteście w stanie rozkręcić imprezę. A dla fanów whiskey polecamy równie ciekawą wariację jaką jest Bourbon Whiskey John Collins, oba te przepisy znajdziecie na naszej stronie oraz wiele innych ciekawych przepisów. 

Drink Rum drink – ciekawostka 

  • Rum Collins często pojawiał się na ekranie, m.in. w takich filmach jak “Operacja Piorun” – 4. część James’a Bonda i kilku innych produkcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *