Drinki na halloween,  Drinki z wódką

The witch’s heart drink – składniki i przepis

Potrzebne składniki to :

  • 45 ml wódki jabłkowej
  • 10 ml grenadiny
  • 90 ml likieru jeżynowego
  • opcjonalnie suchy lód w proszku
  • kostki lodu

Przygotowanie :

  1. Szkło w jakim podamy naszego drinka to kieliszek do martini, i jeśli chcemy użyć suchego lodu wsypujemy około połowę łyżeczki na dno kieliszka.
  2. Do shakera wlewamy wódkę oraz likier jeżynowy oba składniki powinniśmy schłodzić przed połączeniem oraz wrzucamy do środka kostkę lodu.
  3. Po przelaniu mieszanki do kieliszka dodajemy grenadinę delikatnie ją wlewamy za pomocą łyżeczki, co daje nam efekt krwawienia.
  4. Na sam koniec wsypujemy kolejne pół łyżeczki suchego lodu i otrzymujemy efekt dymu wychodzącego z naszego kieliszka niczym z kociołka wiedźmy. A w celu uzyskanie lepszego efektu możemy dodać do drinka jadalnego brokatu.

the witch's heart drink

Podsumowanie

The Witch’s Heart drink składniki jakie są potrzebne na wykonanie tej mieszanki nie jest wcale aż tak skomplikowane, gdyż nie wymaga on zbyt wielu składników. A samo wykonanie nie jest zbyt wymagające. The witch’s heart drink przepis idealnie wkomponuje się w naszą listę drinków na Halloween. Gdyż jego nazwa to werce wiedźmy, a sam wygląd drinka po dodaniu sproszkowanego suchego lodu wygląda niczym kociołek wiedźmy z którego unosi się dym. Drink bardzo ciekawy i szybki w wykonaniu jeśli chcecie możecie zastąpić wódkę brandy jabłkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *