Drinki z ginem,  Drinki z wermutem

Klasyczny drink martini – przepis i garść informacji

Martini drink – przepis i składniki

Do przygotowania klasycznego drinka martini potrzebujesz tylko 4 składników:

  • 75 ml ginu – w klasycznym przepisie na drink martini będzie to London dry gin
  • 15 ml wytrawnego wermutu
  • lodu
  • oliwki do dekoracji

Zamiast oliwki możesz użyć tzw. lemon twist, czyli zakręconej skórki z cytryny lub cebulki koktajlowej, ale wtedy uzyskasz Gibson martini.

Jak zrobić drink martini?

Składniki drinka martini można połączyć na 2 różne sposoby: wstrząsnąć lub zamieszać. Każdy z nich jest dobry i tak naprawdę od ciebie zależy, który z nich wybierzesz. Nie musisz się martwić o sprzęt, ponieważ shaker do wstrząsania możesz zastąpić słoikiem czy butelką z zakrętką, a mieszadełko do zamieszania z powodzeniem zastąpi zwykła łyżeczka.

W zależności od sposobu umieść wszystkie składniki poza dekoracją w shakerze, słoiku czy szklance i dokładnie wymieszaj lub wstrząśnij.

Kieliszek udekoruj surową oliwką, cebulką lub spiralą ze skórki cytryny.

Drink martini podaje się, tu bez niespodzianek w szkle martini. Jest to kieliszek na długiej nóżce z czaszą w kształcie odwróconego stożka.

martini drink

Klasyczny drink martini – przepis i garść informacji

Klasyczne martini powstaje z połączenia ginu i wytrawnego wermutu z dodatkiem lodu. Podawane w kieliszku do martini i przyozdobione oliwką. Zmiana małego detalu jakim jest owa oliwka sprawia, że zamiast drinka martini otrzymamy gibsona.

Zastąpienie dżinu wódką powoduje, że otrzymamy drink zwany vodkatini lub inaczej vodka martini. Dodanie odrobiny oliwkowej solanki sprawia, że powstaje dirty martini. Podobnymi przepisami są Dry Martini oraz Extra Dry Martini. Oba te przepisy znajdziecie na naszej stronie.
Użycie ginu i wódki oraz zastąpienie wytrawnego wermutu Lillet Blanc sprawia, że będziesz miał okazję spróbować vesper martini, czyli ulubionego drinka agenta 007 – Jamesa Bonda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *