Drinki z ginem,  Drinki z wermutem

Tuxedo martini, przepis i kilka słów o drinku tuxedo martini

Tuxedo martini – składniki

Do wykonania tego klasycznego drinka potrzebne będą ci:

  • 40 ml wytrawnego ginu
  • 40 ml wytrawnego wermutu
  • 10 ml maraschino
  • 10 ml absyntu
  • 3 krople bittera pomarańczowego
  • kostki lodu

Tuxedo martini drink – przepis

Kieliszek w którym podasz tego drinka należy najpierw schłodzić. Kolejno do szklanicy wkładamy lód i wlewamy składniki po kolei idąc od góry naszych składników. Delikatnie mieszamy i przelewamy do schłodzonego kieliszka.

tuxedo martini drink

Tuxedo martini cocktail – najważniejsze informacje

Tuxedo martini drink składa się z ginu, wytrawnego wermutu (do tego momentu analogicznie jak przepis na klasyczne martini). Następnie dodajemy absynt, sherry fino, maraschino – bezbarwny likier o smaku gorzkich migdałów, pochodzący z chorwackiej Dalmacji. A ostatnim składnikiem tuxedo martini jest bitter pomarańczowy.

Najbardziej klasycznym bitterem pomarańczowym jest Angostura. Pochodzący z Wenezueli likier powstający na bazie nut cytrusowych z ziołami i przyprawami. Jego smak jest bardzo intensywny i dość gorzkie, dzięki czemu ma kluczowy wpływ na ostateczny smak drinka.

Tuxedo miał wiele odmian od czasu jego powstania w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Koktajl został nazwany na cześć klubu Tuxedo w Orange County w stanie Nowy Jork, gdzie został przyrządzony po raz pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *