Drinki z wermutem,  Drinki z whisky

Brudny harry drink – przepis i składniki

Brudny harry drink – składniki

Proporcja jest bardzo łatwa do zapamiętania, każdy z 3 składników – whisky, martini i tonik – występuje w takiej samej ilości np. 100 ml lub 50 ml.

  • Whisky 100 ml
  • Martini extra dry 100 ml
  • Tonik lub sprite 100 ml
  • Kilka kostek lodu
  • Mięta, limonka do dekoracji

Drink brudny harry podaje się w kieliszkach koktajlowych – na długie nóżce.

Drink brudny harry – przepis

Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać, najlepiej za pomocą shakera. Drink brudny harry najlepiej smakuje schłodzony, długa nóżka kieliszka zapobiega zbyt szybkiemu ogrzaniu drinka przez ciepło dłoni.

Drink można dodatkowo ozdobić plasterkiem cytryny lub limonki oraz listkami mięty.

brudny harry drink

Drink brudny harry – połączenie martini i whisky

Brudny harry to bardzo łatwy w przygotowaniu drink, który tak naprawdę składa się z połączenie 2 różnych alkoholi – whisky oraz martini. A mówiąc dokładniej tzw. extra dry martini. Całość uzupełniona jest klasycznie lodem i tonikiem lub ewentualnie napojem sprite. Nazwa drinka brudny harry nawiązuje do filmu z 1971 roku o tym samym tytule gdzie główną rolę grał Clint Eastwood.

Przygotowanie tego drinka nie zajmie ci dużo czasu i będziecie mogli się cieszyć miło spędzanym czasem przy tym drinku. Podobną mieszanką jaką możemy wam zaproponować będzie ciekawe połączenie aperolu, whiskey oraz wermutu, a drinkiem tym jest Stay Gold. Równie ciekawym drinkiem jest Vieux Carre które jest połączeniem podobnym do tego powyżej lecz zamiast aperolu mamy tutaj koniak oraz słodki wermut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *