Drinki z aperolem,  Drinki z wermutem,  Drinki z whisky

Stay Gold drink – składniki i przepis

Stay Gold drink – składniki

  • 60 ml bourbon whiskey
  • 15 ml aperolu (z dodatkiem rozmarynu)
  • 15 ml wytrawnego wermutu
  • kostki lodu

Stay Gold drink – przepis

Do przygotowania drinka będziemy potrzebować szklanicy lub innej wysokiej szklanki. Szklanicę wypełniamy lodem i wlewamy do niej bourbon, aperol oraz wermut. Całość należy zamieszać i przelać do szklanki typu coupe. Za dekorację posłuży nam gałązka rozmarynu.

Aby przygotować aperol z dodatkiem rozmarynu należy włożyć do butelki z aperolem kilka gałązek rozmarynu i pozostawić na trzy dni w pokojowej temperaturze.

stay gold drink

Podsumowanie

Napój ten jest ciekawym połączeniem bourbona z aperolem z dodatkiem rozmarynu oraz wytrawnego wermutu. Rozmaryn możemy zastąpić tymiankiem. Drink ten jest lekko gorzki i ziemistym napojem. Jest to napój łatwy do wykonania, bez większego doświadczenia. Jest to również ciekawe połączenie, zwłaszcza dla fanów whiskey. Podobnymi mieszankami jeśli chodzi o łączenie ze sobą whiskey oraz aperolu tym razem klasycznego, jest drink The Airedale jest to wytrawne połączenie tych dwóch alkoholi z odrobiną słodyczy. Natomiast Exen to mniej wytrawne połączenie które powinno posmakować większej grupie. Operując na tych trzech przepisach możecie z łatwością rozkręcić nie jedną imprezę. Przepis na każdy z tych drinków znajdziecie na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *