Drinki z kawą,  Drinki z whisky

Irish coffee drink – składniki i przepis

Irish coffee drink – składniki

  • 45 ml irlandzkiej whiskey
  • 1 łyżeczka brązowego cukru
  • 120 ml świeżej kawy
  • 30 ml śmietanki

Irish coffee drink – przepis

Po zaparzeniu kawy wlewamy ją do szklanki typu hurricane, kolejno dodajemy cukier oraz whiskey. Wszystko razem należy zamieszać do momentu rozpuszczenia się cukru. Na koniec wlewamy śmietankę. Całość możemy udekorować bitą śmietaną i wisienką.

irish-coffe drink

Podsumowanie

Irish coffee drink to kolejne bardzo ciekawe połączenie kawy z whiskey. Jeżeli jesteś fanem whiskey to z pewnością powinien ci podejść ten napój. Drink jest idealny na zimowe dni, gdyż bardzo dobrze rozgrzewa i pobudza. Przygotowanie Irish coffee drink zajmuje naprawdę niewiele czasu, a będziesz się mógł cieszyć ze znajomymi tym pysznym drinkiem z whiskey.

Podobnym drinkiem kawowym jest Mulata Daiquiri, która to jest mieszanką z ciemnym rumem. Nie zabraknie również połączenia z wódką jaką są drinki Black Russian oraz White Russian.  Są to łatwe iszybkie w przygotowaniu mieszanki, dzięki którym możecie zaimponować. Twórcą Irish coffee drink jest Joe Sheridan, dokładnej daty nie jesteśmy ustalić ale są to lata 40. XX wieku. Joe był wtedy szefem portu lotniczego w Foynes w hrabstwie Limerick. W czasie pewnej śnieżycy Joe zaproponował amerykańskim pasażerom na rozgrzanie się właśnie taką wariację, którą nazwał irlandzką kawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *