Drinki z prosecco

Bellini drink – składniki i przepis

Bellini drink – składniki

  • 100 ml Prosecco
  • 50 ml puree ze świeżej brzoskwini

Bellini drink – przepis

Przygotujesz tego pysznego drinka bardzo szybko. Jeżeli nie mamy puree możemy je bardzo łatwo zrobić wrzucając do blendera brzoskwinię ( oczywiście bez pestki) odstawiamy je do lodówki na około 30 – 45 min.
Do kieliszka przekładamy nasze puree z brzoskwini i dolewamy do niego prosecco mieszając podczas dolewania wina musującego i gotowe do podania.

Bellini drink

Podsumowanie

To kolejny włoski drink którego twórcą jest Giuseppe Cipriani. Bellini drink przepis na tego szybkiego i wyśmienitego drinka ma kilka podobnych wersji. Lecz najpopularniejszym z nich jest bellini drink. Składniki to idealne połączenie brzoskwini z winem musującym. Łatwy do zapamiętania i warty swej uwagi napój idealny dla początkującego barmana, a na jego bazie możemy przygotować kilka podobnych drinków.

Jedną z bardziej znanych odmian tego drinka jest Rossini, które zamiast brzoskwiń zawiera puree z truskawek. Równie ciekawe jest Tintoretto które jest przygotowywane z sokiem z granatu. Mamy jeszcze kilka odmian które są identyczne w wykonaniu tylko zmieniamy owoc który dodajemy. Dysponując taką różnorodnością możemy zaspokoić potrzeby większego grona znajomych i w krótkim czasie przygotować masę pysznych drinków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *